שיזוף בהתזה

שיזוף בהתזה

במאות הקודמות צבע עור לבן, היה סמל לסטטוס חברתי. רק לבני האצולה היה עור לבן, ללא סימני שיזוף. יתרה מכך, נשים היו מאפרות את פניהן בפודרה לבנה באירופה וכמוהן עשו גם הגיישות ביפן. אז מה קרה לאורך השנים ואיך האופנה התחלפה לה ? כיצד נוצר מצב בו מראה גוף רזה ועור שזוף הם "הצעקה האחרונה בתחום היופי והאופנה"? התשובה טמונה במלחמת העולם הראשונה. עד אותה מלחמה אנשים בעלי מבנה גוף שמן ובעלי עור לבן סימלו את המעמד הגבוה של אירופה, במאות הקודמות. בזמן המלחמה ולאחריה, רבים מהם שהיו מדושני שומן, החלו לאבד ממשקל גופם. פגיעות רבות שנגרמו עקב ההפגזות,במטעים ובשדות, גרמו לאובדן של גידולים רבים דבר שהוביל לרעב כבד באותן שנים, שלאחר המלחמה. אצילים רבים איבדו את רכושם ואת אדמותיהם ומכיוון שהמעמדות הטשטשו לאחר המלחמה, האצולה יצאה לעבוד בשדות תחת השמש הקופחת ולכן גם גוון עורם החל להשתזף ולהשרף. עם הזמן מעצבי האופנה התאימו את עצמם למציאות המשתנה והדבר בא לידי ביטוי בין היתר, גם בהעדפה לגוון שזוף. לימים, גוון שזוף שידר בריאות ונעורים, בעוד שהמראה הלבן שידר מראה חולני ועייף.
שיטות רבות החליפו נכון לשנים האחרונות את השיזוף בשמש וזאת מכיוון שבעשורים האחרונים נכוחו לדעת כי השמש המלטפת, מסרטנת ומסוכנת לבריאות.

מהן השיטות השונות לשיזוף ?

מכונת שיזוף- מרכיבים משקפי שמש המגנות על העיניים ונכנסים למכונה למשך חצי שעה. שימו לב, רופאי עור אינם ממליצים על שיטת השיזוף הזו, היות והקרניים מסוכנות יותר מקרני השמש.
קרמים/ג'לים/מוסים לשיזוף – רובם צובעים את העור בגוון כתום ולא חום זהוב כפי שמותיר שיזוף אמיתי. חסרון נוסף הוא שעל פי רוב המריחה של הקרם אינה אחידה ונראים "פסים" של האצבעות על פני העור. היתרון כמובן, שמדובר בתכשיר בריא על פני קרני השמש המסוכנות.
מגבונים לשיזוף – בשונה מהקרמים, הם משזפים את העור בצורה אחידה אולם הגוון לא נשאר לאורך זמן על העור ויש צורך לחדש את המריחה אחת לחמישה ימים – שבוע.

כיצד משתזפים בקליניקה של רונית חיון?

שיזוף בהתזה – השיטה הבריאה ביותר וזו המחזיקה לאורך זמן. החומר ממנו מופק הגוון המשזף הוא סוכר וניתן להשתזף בשלוש דרגות שונות של צבע. העור שעבר שיזוף בהתזה מקבל לאחר הצביעה את הגוון הטבעי שלו, כאילו הוא נחשף לשמש. המראה שמתקבל הוא טבעי ונשאר על העור למשך שבוע ועד עשרה ימים. לפני הטיפול יש לבצע פילינג גרגירים בכל הגוף ולאחריו להגיע להתזה. מומלץ לבוא לטיפול עם בגדים רחבים וכהים. לאחר ההתזה רצוי לא להתקלח כ 6 שעות. ובימים שלאחר מכן למרוח מידי יום קרם לחות על מנת לשמר את הגוון. התוצאה המתקבלת היא גוון אחיד, במראה טבעי והכי חשוב בריא!

Comments are closed.