עיצוב וסידור גבות

אחת לתקופה, משתנה האופנה בכל הנוגע לעיצוב הגבות. החל מהמראה הדקיק בשנות השישים וכלה במראה הטבעי והמפורסם של ברוק שילדס, בשנות השמונים. כדי לדעת כיצד מעצבים את הגבות נכון ולעזור לכן להחליט, איזה מן המראות מתאים לכן ביותר, ערכתי עבורכן את המדריך הקצר להשגת הגבה המושלמת.

ראשית, חשוב להבין שהגבות הן למעשה המסגרת של הפנים, הן אלה שיוצרות את ההבעה ומשוועות מראה כזה או אחר למי שמתהדרת בהן. לכן, מאוד חשוב להתאים את צורת הגבות למבנה הפנים של כל אחת ואחת ולא ליפול לאופנות המשתנות, שמביאה איתה תקופה כזו או אחרת. שנית, ישנם קווים מנחים שחוזרים על עצמם בכל אחד מסגנונות העיצוב של הגבה וחשוב להקפיד עליהם. ניתן באמצעות סידור הגבות להשוות גבות אי סימטריות, לשוות מראה מלא לגבות דלילות על ידי יישור, הארכה או קיצור הגבה. ניתן לבצע את השינויים הללו באמצעות טכניקות שונות כדוגמת מריטת גבות בשעווה, איפור זמני או איפור קבוע.

בעיצוב הגבה יש להקפיד על מספר כללים:

 
  • ראשית ההמלצה הגורפת היא להגיע לאשת מקצוע כאשר רוצים לעצב את הגבות ולא להתפתות לעשות זאת לבד. לעיתים מגיעות אלי נשים ש "רק רצו לנקות את השערות המיותרות" וסיימו את התהליך במריטה של הגבות, דבר שמוביל למצב שבו יקח זמן רב עד שנצליח לשקם אותן לאחר מכן.
  • בעיצוב הגבה לא מורטים את השיער שמעל הגבה ורצוי להשתמש בשעווה ולא בפינצטה על מנת להפחית מעוצמת הכאב. לנשים שחשות כאב בעת פעולת המריטה רצוי למרוט את הגבות לאחר מקלחת. הנקבוביות לאחר מקלחת פעורות ולכן המריטה תהפוך לפחות כואבת.
  • על מנת לשוות לגבות מראה נקי, יש למרוט את אותן שערות הצומחות בשטח שבין הגבה לעין. לאחר שנקבל את המראה הנקי, נעצב את הגבה בהתאם למראה שנרצה ליצור ולשוות לפנים.
  •  גבות ארוכות נקצץ במספריים.
  •  למי שצריכה לצבוע את הגבות, מומלץ להשתמש בעפרון פיגמנט, שתפקידו להפוך את צבע הגבה לקרוב ביותר לפיגמנטים של עורה ושערה. מומלץ להשלים את התהליך במסקרה שקופה, שתפקידה לייצב את הגבות וכך לשמור על צורתם ועל הגוון שהתקבל, מבלי שהצבע "ינזל".
  • את הגבות נסרק תמיד כלפי מעלה, למראה מלא וכדי "לפתוח את העין".
  • את אורכה של הגבה המתאים לך תוכלי לקבוע בעזרת עפרון הפיגמנט. קחי את העפרון והצמידי אותו לצד הנחיר בזוית חיצונית לעין. בנקודה שבה יגע העפרון תסתיים הגבה. גבה קצרה מידי ניתן להאריך באמצעות העפרון וגבה ארוכה מידי נקצר באמצעות שועה או פינצטה. כמו כן, הצמידי את העפרון לצד האף על מנת לדעת היכן תתחיל הגבה בזוית ישרה לעין.
סגנונות העיצוב כאמור משתנות לפי צו האופנה אך חשוב להתאים את מבנה הגבה למבנה הפנים. לשם כך רצוי שתכירי את מבנה פנייך. צורות הפנים נחלקות לשש צורות: אובאלי,מאורך,עגול,מרובע,לב ויהלום.
מבנה אובאלי - המבנה הקלאסי. למבנה זה אין מגבלות ולמעשה כל סגנון גבה בכל אופנה משתנה יתאים לו
מבנה מאורך – על מנת להקנות רוחב לפנים אני ממליצה,על סגנון של גבות ישרות. ניתן לעצב גם בסגנון זוויתי נמוך או מעוגל עם קשת נמוכה
מבנה עגול - מומלץ לעצב את הגבות ולהעלותן לגובה, יותר מאשר לרוחב, אני ממליצה למבנה הזה, גבות בעלות זוויתיות המשוכה כלפי מעלה וכן גבות מעוגלות בעלות מבנה של קשת גבוהה.
מבנה מרובע - גבות זוויתיות גבוהות עוזרות לטשטש קווי לסת חזקים ולהקנות לפנים מראה רך ומעודן.
מבנה בעל צורת לב - גבות מעוגלות בעלות קשת בינונית עד גבוהה מעדנות את מבנה הסנטר המחודד ומשוות לפנים מראה רך ואלגנטי.
מבנה בעל צורת יהלום - עיצוב הגבות יהיה בסגנון גלי ומעוגל- גבוה, שיטשטש את מבנה הפנים הרחב ויעדן את הסנטר הזוויתי.
בחירת עיצוב גבות אם כן, תתבצע בהתאם לצורת מבנה הפנים הייחודית. על מנת לקבל תוצאה מושלמת, אתן מוזמנות לתאם פגישה בה אעצב את הגבות שלכן, בהתאם למבנה הפנים.

Comments are closed.