מילוי אוטולוגי

את מביטה במראה ורואה איך עם השנים הופיעו להם כמה קמטים וקמטוטים חדשים. חויות השנים הטובות והפחות טובות, אכן נותנות את אותותיהן על פניך. את שואלת את עצמך, אז מה עושים? חברותיך כבר ביקרו אצל אסתטיקן כזה או אחר וכיום הן נראות נהדר. יחד עם זאת, הכתבות בעיתונים בתחום לא ממש מפרגנות לכל אותם חומרי מילוי שממלאים ומשתקים את השריר או מגרים ייצור של חומצות בעור. אכן התלבטות קשה.את לא רוצה שיצצו קמטים חדשים.. . להזריק או להפסיק לחייך?

התשובה היא לא כך ולא אחרת. ישנה דרך נוספת, בטוחה יותר, יעילה יותר. מדובר בשיטה יחודיית שכמעט ורופאים לא יודעים כיצד לבצע אותה ובארץ היא מבוצעת בקליניקה של רונית חיון ובעוד מקום באיזור הדרום בלבד. השיטה נקראת "מילוי אוטלוגי".
מילוי אוטולוגי זוהי שיטה המבוצעת ללא כאבים וללא הרדמה. מדובר במילוי עצמי של הקמט על ידי הגוף,נשמע תמוה ובכל זאת אפשרי. לגוף לא מוחדרים חומרים שונים כדוגמת הסיליקון או הבוטוקס ובני משפחותיהם. למעשה הקמט ממלא את עצמו.

כיצד הטיפול מבוצע?

ע"י מחט דקיקה ומיוחדת כחוט השערה, מתבצע דיקור אל תוך השכבה הדרמלית בעור ומתחת לקמט. בעזרת המחט מתבצעת מעין פגיעה בדרמיס, מתחת לקמט, היוצרת "צלקת" תת עורית שאינה נראית לעין כלל. ה"צלקת" למעשה מגביהה את האיזור בו נצר שקע/ קמט ויוצרת מעין "פיגום" המרים את הקמט. לאחר הטיפול הקמט נעלם וכעבור חודשיים יש צורך להגיע לביקורת. במידת הצורך תתבצע פרוצדורה דומה ויורם "פיגום" נוסף בצורת שתי וערב מתחת ל "פיגום" הראשון. מטרת הטיפול השני היא לוודא כי אכן הקמט התמלא כולו באותה "צלקת" תת עורית.
היתרונות של הטיפול רבים היות ואין מודבר בהזרקה של חומרים זרים לגוף, אין חשש מתופעות לוואי ושטפי דם , כתוצאה מחדירת המחט את העור. אחת הסיבות לצערנו, שרופאים אינם משתמשים בשיטה היות ועבורם היא אינה רווחית. מדובר בפרוצדורה חד פעמית לקמט. המילוי שנוצר בעור הוא קבוע ואין צורך להגיע ולחדשו שוב ושוב, כדוגמת חומרי מילוי אחרים שהם זמניים.

מילוי אוטולוגי מילוי קמטים לפני ואחרי