הסרת שיער לצמיתות

הסרת שיער לצמיתות - שיטות להסרת שיער

יש לך חלום להיות חלקה? נהדר! הגעת למקום הנכון, תקראי, תחכימי ובואי להגשים חלום!

הסרת שיער לצמיתות ב: INTENSE PULSE LIGHT=IPL טכנולוגיה חדשנית והמתקדמת ביותר, טכנולוגית ה מומלצת ע"י מומחים ורופאים. טכנולוגיה זו גורמות לדילול והחלשות השיער בהליך פשוט, ללא כאב, מהיר, קצר ואפקטיבי, הבטיחותי ביותר מבחינה רפואית, הסרת שיער בשיטת IPL יעילה גם לבעלי העור הכהה.

גלי האור בטכנולוגית הסרת שיער בשיטת IPL מקורם באור רב גוני המכיל מספר צבעים ומספר אורכי גל. לכל גל ישנו אורך ועומק חדירה שונה וניתן לטפל בשטחי גוף גדולים בו זמנית וכמו כן בגווני עור שונים, לעומת שיטת הסרת שיער בלייזר שבה

האור חד גוני ומכיל צבע אחד בלבד המובל על אורכו גל אחד, כל גלי הלייזר זהים האחד לשני ופועלים יחדיו.

טכנולוגית ה IPL ידועה גם בשמה בשם פוטותרמוליזה ((photothermolysis על ידי העלאת הטמפרטורה של זקיק השערה באמצעות הבזקי האור, מנטרלים את מנגנוני הצמיחה מחדש של השערה , הטמפרטורה בשיטת הפוטו-טרמוליזה מספיק גבוה כדי לגרום נזק לתאי הצמיחה של זקיק השערה ואינה פוגעת בשכבת האפידרמיס והרקמה הסובבת את השערה.

כאשר נפלט פולס אור ממוליך האור( ידית העבודה ), הפוטונים נספגים על ידי המלנין ( חומר האחראי לפיגמנט השערה והעור) בזקיק השערה והופכים לחום. השערה מוליכה את החום לתאים הנמצאים בזקיק השערה, אשר בעקבות זאת נהרסים על ידי תהליך ההקרשה. אור נוסף המתפזר בדרמיס מסייע בתהליך זה להגיע לנקודת ההקרשה.

לאחר תהליך הפוטו-אפילציה, שאריות תאים אלו והמלנין ההרוס מסולקים מהרקמה בתהליך התפרקות התא.

תופעות לוואי:

בטכנולוגית IPLהמתקדמת:

אין תופעות לוואי, ניתן לבצע טיפול בשיטה זו גם בימות הקיץ, עם השגחה והמנעות מחשיפה ארוכה לשמש ביום הטיפול.

בטכנולוגית לייזר: כידוע ,\ הסרת שיער בלייזר יכולה לגרום למטופל לכאבים,צלקות, כתמי פיגמנטציה , צריבה ואדמומיות חזקה לבעלי גוון עור כהה הנמשכת זמן ממושך, אין אפשרות להחשף לשמש בזמן ובין הטיפולים.

שיטות להסרת שיער

שיטת הסרת השיער בטכנולוגיית IPL שונה לחלוטין מטכנולוגיית הסרת שיער בלייזר. בטכנולוגיית IPL לא נעשה שימוש בקרן לייזר אלא בהבזקי (פעימות) אור, מכאן נובע השוני בן השיטות.
לפניכם סקירה קצרה של ההבדלים בין שיטת הסרת שיער בלייזר לבין שיטת הסרת שיער בטכנולוגיית IPL.

ההבדלים המהותיים בן הסרת שיער בלייזר להבזקי אור (פעימות אור) –IPL וכיצד זה עובד
הסרת שיער בלייזר עלולה לגרום לתופעות לוואי –

שיטת הבזקי האור –IPL הופיעה הרבה יותר מאוחר מהלייזר, העיקרון הטכנולוגי זהה, אך טכנולוגית ה-IPL עובדת על פס רוחב גדול יותר של אורכי גל ולא באורך גל אחד כפי שעובד הלייזר, כמו כן צבעו של הגל בשיטת ה- IPL מגוון וניתן לברור את הצבע לפי סוג הטיפול.

גלי האור בהסרת שיער בשיטת IPL מקורם הינו אור רב גוני המכיל מספר צבעים ומספר אורכי גל. לכל גל אורך ועומק חדירה שונה וניתן לטפל בשטח גוף גדול בו זמנית.

הגלים בטכנולוגיית הסרת שיער בלייזר בעלי צבע אחד – חד גוניים בלבד והנפרשים על גבי אורך של גל אחד, כל גלי הלייזר זהים האחד לשני ועובדים באותה עת ללא אפשרות לברור את סוג ואיכות הטיפול.

היכולת לברור את אורכי הגל, מאפשרת מגוון רחב יותר של אפשרויות עבודה לפי מגוון השערה ו/או גווני העור , ללא פגיעה באיכויות הטיפול ובבטיחות גבוהה בהרבה מזו של הלייזר בדומה לטכנולוגית הסרת שיער בלייזר גם בהסרת שיער בטכנולוגית IPL על מנת להגיע לתוצאות יש צורך בשערה עם פיגמנטים של צבע. מכאן שבשתי השיטות הסרת שיער חסר פיגמנט ( לבן) , אפור, בלונדיני או ג'ינג'י אינה אפשרית.

בהסרת שיער בלייזר לא ניתן לבצע הסרת שיער לבעלי עור כהה ובטכנולוגית IPL ניתן לבצע הסרת שיער לבעלי עור כהה.

כידוע הסרת שיער בלייזר יכולה לגרום למטופל לתופעות לוואי כגון: כאבים, צלקות, צריבה ואדמומיות חזקה בעור הנמשכת לאורך זמן, כל אלה ועוד יכולים להופיע בעור הנחשף לקרן הלייזר במהלך טיפול הסרת שיער, בהסרת שיער בשיטת IPL תופעות לוואי אלו אינן קיימות שכן לא נעשה שימוש בקרן הלייזר. הסרת השיער בשיטת IPL לא גורמת לכאב, לא במהלך הטיפול ולא לאחריו ועל כן עדיפה בהרבה משיטת הסרת שיער בלייזר.

ועדה של משרד הבריאות קבעה כי טיפול הסרת שיער בלייזר ניתן לעבור רק במכונים בעלי צוות רפואי( אחים ורופאים )המוסמכים לעבודה עם לייזר, זאת בשונה מטיפולי הסרת שיער בשיטת IPL אותם ניתן לעבור אצל קוסמטיקאית שהוכשרה לכך ומחזיקה במכונה מכשיר. מכאן ניתן להסיק כי הבזק אור או קרן ה- IPL איננה מסוכנת ועל כן עדיפה הסרת שיער בטכנולוגייתIPL על פני הסרת שיער בלייזר.

תהליך הסרת שיער בטכנולוגיית IPL

בטכנולוגיית IPL הינה שיטה הידועה בשם פוטו-תרמוליזה ((photothermolysis סלקטיבית. בתהליך זה מנטרלים את מנגנוני הצמיחה מחדש של השערה על ידי העלאת הטמפרטורה של זקיק השיער מספיק גבוה כדי לגרום נזק לתאי הצמיחה של זקיק השערה מבלי לפגוע באפידרמיס והרקמה מסביב.

תאי צמיחה הם התאים המתחלקים והופכים לתאים המרכיבים את השערה.

לאחר הפוטו-אפילציה, שאריות תאים אלו והמלנין ההרוס מסולקים מהרקמה על ידי פגוציטוזה (תהליך התפרקות התא).

כאשר נפלט פולס אור ממוליך האור, הפוטונים נספגים על ידי המלנין (הפיגמנט הראשי בשערה, זקיק השערה והעור) בזקיק השערה והופכים לחום. השערה מוליכה את החום לתאים הנמצאים בזקיק השערה, אשר בעקבות זאת נהרסים על ידי תהליך ההקרשה. אור נוסף המתפזר בדרמיס מסייע בתהליך זה להגיע לנקודת ההקרשה.

כדי להשיג חימום אופטימאלי של הזקיקים, יש להתחשב בשני גורמים הקשורים למלנין:

- מקדם הספיגה של המלנין בשערה

- ריכוז המלנין

למלנין שיעורי ספיגה גבוהים באורכי גל קצרים יותר. על כן, ניתן להשתמש בחלקו התחתון של הספקטרום לטיפול בשיער בהיר, שבו תוכן המלנין הוא נמוך יחסית. באורכי גל ארוכים יותר ספיגת המלנין נמוכה יחסית, ועל כן ניתן להשתמש ביעילות בחלקו העליון של הספקטרום לטיפול בשיער כהה ובמטופלים עם עור כהה, שבו ריכוז המלנין גבוה יחסית.

שיעור ריכוז המלנין גבוה יותר בדרך כלל בשערה מאשר באפידרמיס (במיוחד בשיער כהה), לכן אנרגיית האור נספגת בקלות יותר בשערה מבלי לפגוע משמעותית באפידרמיס מעליו.

IPL: הסרת שיער בהבזקי עור

IPL הם ראשי התיבות של Intense Pulsed Light. מכשירי ה-IPL עושים שימוש בטכנולוגית הבזקי אור אינטנסיביים המחממים את זקיק השערה עד לפגיעה משמעותית בה. לעומת מכשירי הלייזר אשר פועלים על גל אחד, חזק ויחיד, מכשירי ה-IPL פועלים על כמה מאות גלים באורכים שונים.

שאלות ותשובות:

מה אני אמור לראות לאחר טיפול הסרת שיער ב- IPL?

הרבה לא נראה בעיין לאחר טיפול הסרת שיער ב- IPL אח כעבור שבוע עד שבועיים ימים מתחילה נשירת השיער במקום הטיפול, הנשירה נראת טוב יותר לעיין אחרי הטיפול השני או השלישי.

האם ניתן לקיים את שיגרת היום או אורח חיים רגיל לאחר טיפול בהבזקי אור- IPL?

אפשר לחזור לאורח חיים רגיל ולשגרת היום מייד עם תום הטיפול, אך במידה ובשעות הראשונות שלאחר הטיפול ישנה חשיפה לשמש ישירה מומלץ להשתמש בקרם הגנה ולכסות את האיבר המטופל ולמנוע חשיפה ישירה לקרני השמש.

אם העור רגיש אפשר להשתמש בקרם לחות או קרם להרגעת העור.

מה ההבדל בין הסרת שיער בשיטת הIPL לשיטה של אלקטרוליזה (אפילציה)?

בטכנולוגית האלקטרוליזיס מוחדרת מחט דקיקה מאוד לתוך זקיק השערה. המחט שולחת פולס חשמלי אל זקיק השערה וגורמת בכך לצריבת הזקיק. עקב כך ,נוצר הרס של כלי הדם שמזינים את אותה שערה וכך ניתן להסיר את השערה מהשורש. פעולה זו יוצרת תגובה כימית, שמשנה את הזקיק והשערה הבאה שתצמח (אם תצמח), תהיה דקה וקצרה יותר.

שיטה זו היא בעצם השיטה היעילה ביותר להסרת שיער, היא דורשת זמן רב יותר משום שהעבודה כאמור על כל שערה בנפרד, שיטה זו כרוכה בלא מעט כאב וסבל למטופל, אך כשמדובר בשערות בודדות או שערות חסרות פיגמנט או פלומתיות ו/או בהירות מידי, האלקטרוליזה בלבד יכולה לתת מענה!

לאחר טיפול הסרת שיער באלקטוליזיס רצוי לא לחשוף את האזור המטופל לשמש (כמו בכל כוויה אחרת).

בטכנולוגית ה-IPL ניתן לעבוד על שטח גדול יותר בו זמנית, הטיפול קצר בהרבה, ללא כאבים גם בו רצוי לא לחשוף את מקום הטיפול לשמש ביום הטיפול.

כמה טיפולים צריך לעשות?

כמות הטיפולים הדרושה היא אינדיבידואלית ושונה בן אדם לאדם ובין אזור לאזור בגוף, כמו כן תלויה בצבע, מיקום, אורך מחזור צמיחת השיער, אזור אנטומי

ותורשה. לכן לא ניתן לצפות את מספר הטיפולים הדרוש אך ניתן לראות תוצאות משמעותיות אחרי הטיפול החמישי או השישי.

למה דרושה סדרת טיפולים?

הקרינה שהמכשיר מייצר משפיעה רק על שערות בשלב הצמיחה.לפי הסטטיסטיקה

באזורים הנתונים להשפעת המכשיר רק 20% מהשערות בו זמנית

נמצאות בשלב הצמיחה. לכן להסרת כל השיער דרושה סדרת טיפולים.

יתרה מזו, כמה מהשורשים שנמצאים בשלב "המנוחה" יכולים להפוך להיות אקטיביים

כתוצאה משינויי גיל ושינויים הורמונליים. לכן לפעמים צריך לעשות טיפולים המשמרים

לפי הצורך האישי.

למה דרוש זמן עד שהשערה נושרת?

אחרי הטיפול השערה נשארת מנותקת ממקור המזון, אך עדיין נשארת בתוך העור. היא נדחפת

בהדרגתיות החוצה יחד אם חידוש תאי העור. פילינג עד 3 ימים אחרי הטיפול יכול לזרז את נשירת השיער.

כיצד ניתן לדעת האם הטיפול היה אפקטיבי?

ברוב המקרים אין תוצאות הנראות ישר לעין. אך כשבועיים אחרי הטיפול הראשון ניתן להבחין בהאטה מסויימת של גדילת השיערה ובטיפול שאחריו בהחלשות צסויימת של השיערה ואף בכתמים מסויימים שבהן צמיחת הציערה אינה ניראת לעין או דלילה יותר.

האם לטיפול ישנן תופעות לווי?

במקרים חריגים יכולה להופיע אדמומיות באזור, נפיחות או גבשושיות מסביב לנקבוביות. תופעות אלה נעלמות כמה שעות אחרי הטיפול. ברוב המקרים אין תופעות לוואי. לעיתים רחוקות אם לא מקפידים על ל ביצוע של כללי הבטיחות לאחר הטיפול ,יכולים להופיע שינויי פיגמנטציה זמניים.

האם זה כואב?

תחושות בזמן הטיפול משתנות מאדם לאדם. זה תלוי בריכוז המלנין בתוך העור, בעובי השערה, בצפיפות השערות וכו'. ככל שהעור כהה יותר כך יש יותר כאב. בדרך כלל התחושה דומה לתחושה מתחבושת אלסטית שמותחת את עור. תחושת הכאב או הדקירה יכולה להישאר עד שעתיים אחרי הטיפול. לא ניתן לדבר על מספר מדויק של טיפולים. בדרך כלל שישה טיפולים נותנים תוצאות טובות.

למה צריך למרוח ג'ל?

הג'ל המשומש בזמן הטיפול הוא ג'ל אופטי עם אינדקס אופטי 1.3 – 1.5. התפקיד שלו – להבטיח העברה נכונה של האור מהמכשיר לעור ולצמצם התחממות לא רצויה של העור שמתרחשת כתוצאה משינויי האינדקס האופטי. גילוח הכרחי למניעה של התפזרות האנרגיה בשטח העור. ללא גילוח מוקדם מתרחש הפסד האנרגיה וקיים סיכון להופעת כוויות.

האם מותר לטפל בכל סוגי העור והשיער?

ככל שהשיער יותר כהה (יותר עשיר במלנין) כך התוצאות טובות יותר. יותר קשה להסיר שיער בהיר ודק. לא ניתן להסיר שיער לבן. מכוון שהעור גם מכיל מלנין מאוד חשוב שהוא לא יהיה כהה.המלנין בעור לא מאפשר לחלק מקרינת האור להגיע לשורש השערה, כך מתרחש הפסד גדול של אנרגיה וגדל סיכון לכוויות ותחושות כאב. חשוב מאוד לא לטפל בעור סוג 5 ו6 ולדחות עד כמה שאפשר טיפול בעור כאשר הוא שזוף מאד.

כיצד מכשיר ה-IPL מסיר את השיער?

קרני האור האינטנסיביים חודרים לתוך העור בצורה סלקטיבית לפי צבע וסוג השערה ו/או העור ונספגים על ידי המלנין שבשערה. הספיגה מחממת את השערה והחום עובר לתוך השורש -המקום בו מוזנת השערה , כתוצאה מכך השערה מתחממת לטמפרטורה עד 70 מעלות ונהרסת. כל הבזק הורס מאות שורשים. כשבועיים לאחר הטיפול מתחילה נשירת השער השערות נושרות במשך שבוע עד שבועיים.

מהו אור סלקטיבי אינטנסיבי?

מכשירים בטכנולוגית ה- IPL יוצרים הבזקי אור באינטנסיביות גבוהה. הבזקים אלה מסוננים, הם לא כוללים קרני אולטרא סגול ואינפרה אדום כדי למנוע השפעות לא רצויות. הספקטרום שנשאר פוגע במלנין השערות בצורה סלקטיבית.
•• האם ניתן להסיר שיער לגברים?

התשובה לכך היא חד משמעית כן! כי מגיע גם לכם להרגיש את העור החלק!
•• האם מותר לבצע הסרת שיער לנערות ונערים:

נערות ונערים שהגיעו להתפתחות מקסימלית של השיערה יכולם לבצע הסרת שיער, התפתחות השיערה מעידה על ההתפתחות ההומונלית של נער ו/או הנערה